Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.
 
Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler. Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler. )
 
 
Lazer Epilasyonun Avantajları :
- Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar, 
- Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir, 
- Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar, 
- Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar, 
- Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir,
- Hızlı bir yöntemdir 4-5 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir, 
- Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz, kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur, 
- Batık kılların ve kıl dönmelerinde en önemli tedavi yöntemidir,
- Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur. 
 
Lady Life Club kart sahipleri koltuk altı ve diz altı bölgelerinden 1 seans veya seçecekleri uygun bir bölgeye 2 seans ücretsiz, diğer seanslarda ise kendilerine özel %30'a varan indirimli fiyattan faydalanabileceklerdir.


Bu fırsatımızdan yararlanmak, daha geniş bilgi almak ve randevularınız için 444 20 31 no'lu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.